sobota, 10 listopada 2012

Cmentarna opowieść.

 witam, witam . Coś słabo mi idzie z tym blogiem, ale to dopiero  początki.
 Dziś taka krótka Historyjka. Główną bohaterkę nazwijmy: X  .
http://www.youtube.com/watch?v=Y7liknHwljM Zapodajcie najpierw tą nutkę i dopiero czytajcie. :D

No to tak, we Wszystkich Świętych X wybrała się z rodzicami na cmentarz, kiedy przechodzili koło jednego z Grobów, X zawróciło sie w głowie i przez chwilę widziała wszystko  ciemnoszarych odcieniach.. Wtedy ukazała się jej jakaś  postać jakby siedziąca na grobie. Miała rozwiane pokołtunione włosy i pozdzierane ubranie, które było pogniecione i brudne. Wtedy jej rodzice zauważyli, że młoda dziewczyna mdleje. Ojciec podtrzymał ją , a matka wyciągnęła wodę niegazowaną z torebki i kazała córce, aby się napiła. Po kilku minutach, X stwierdziła, że czuje się już całkiem dobrze, lecz kiedy spojrzała na grób nikogo tam już nie było. Była zdziwiona , bo miała pewność , że ktoś tam wcześniej był. Przez godzinne chodzenie i zapalanie zniczy na grobach rodziny, znajomych itd. nie mogła się skupić, bo myślała ciągle o tym wydarzeniu. Po powrocie do domu, czuła się dziwnie słabo, ale po krótkim czasie to minęło. Około 19:30 napisała do niej koleżanka, czy wraz z nią i dwiema innymi osobami miałaby ochotę przejść się na cmentarz, bo jak tłumaczyła uwielbia chodzić po cmentarzu po zmroku we Wszystkich Świętych. X od razu się zgodziła, bo stwierdziła, że przyjrzy się wtedy dokładniej temu Grobu.Po 15-minutach wyszła z domu tłumacząc rodzicom, że idzie wyrzucić śmieci, bo jest już pełne wiadro . Wyszła z mieszkania, śmieci zostawiła na klatce schodowej, a kiedy wyszła z klatki czekała na nią koleżanka z dwiema innymi dziewczynami . Kiedy szły na cmentarz spotkały trzech chłopców z ich szkoły. Zaczęły z nimi rozmawiać:
Ch<chłopcy> : Siema, gdzie idziecie? Już ciemno, czemu się pałętacie, zamiast w domu siedzieć?
Dz<dziewczyny> : A idziemy się przejść na cmentarz, bo teraz wszystkiee znicze będa świecić, wiecie jak ładnie to wygląda.?
Ch: No niby tak, ale to same idziecie?
Dz:Tak same, a co? Idziecie z  nami ?
Ch: Niee, my idziemy teraz do domu, bo już ciemno, że na boisku nawet piłki nie widać.
Dz: No okej , to narazie.
Ch: No siemanko.
 Chłopcy poszli w stronę domów, a dziewczyny szły dalej na cmentarz. Kiedy doszły na miejsce, X zaproponowała, żeby przeszły się w stronę kapliczki , bo właśnie niedaleko niej był ten dziwny grób.  Im bliżej tego grobu były tym bardziej X cierpiała, bo z każdym krokiem , zbliżeniem zaczynała ją boleć głowa, coraz bardziej i bardziej . W końcu, stwierdziła, że tam musi coś być, jakaś dziwna siła. Kiedy tak myślała , co to może być usłyszała krzyk jednej z towarzyszek, która szła kilka metrów przed nimi. Bardzo się wystraszyła, jak i jej 2 kolezanki, które szły koło niej . Nie wiedziały co mają robić.Ale bardzo bały się też o koleżankę która z niewiadomo jakiego powodu zaczęła krzyczeć. Wszystkie pobiegły w stronę skąd dochodził krzyk. Zobaczyły leżące ciało koleżanki. Podbiegły do niego i zaczęły płakać. Kiedy trzymały za ręce trupa, zobaczyły, jak z klatki piersiowej unosi się biały dymek. Mała chmurka leciała w stronę wciąż tejemniczego grobu.. Nagle zza grobu wyjawiły się dwie pary świecących czerwonych oczu, które były bardzo widoczne, przez to, ze było tak ciemno. Odznaczały się bardzo na ciemnym tle. Drugą ofiarą padła kolejna z dziewczyn. Najprawdopodobniej z nerwów wysiadło jej serce. Upadła na chodnik, a z jej klatki piersiowej, tak samo jak z klatki piersiowej poprzedniej z dziewcząt wyleciała dusza i doleciała do grobu. Wtedy pojawiła się trzecia para oczu. Świecących tak mocno na czerwono, że serce biło z podwójną prędkością. Dwie oszołomione dziewczęta ukryły się w kaplicy. Przez całą noc płakały, słyszały szumy i różne straszne dźwięki dochodzące z każdej strony. Około godziny 4  w nocy zasnęły i już nigdy się nie obudziły.. 

Moim zdaniem za bardzo przesadzone. Ale jest :) 
 Dodawajcie proszę komentarze, udostępniajcie, obserwujcie. Miłej nocy kochani :D              

5 komentarzy:

 1. No troszkę przesadzone, ale ogólnie to opowiadanie spoko :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałaś nominowana
  http://inlovewithdream.blogspot.com/
  Zapraszam do mnie, więcej o niminacji ;)
  P.s dodaje do obserwatorów i liczę na to samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie historię, z pewnością będę wpadać częściej. Zapraszam też do mnie:
  f-me-i-am-famous.blogspot.com
  Pozdrawiam i z góry Dziękuję ;***

  OdpowiedzUsuń